Pride and Prejudice

Yapım 1995 / UK
Tür:
Final Yaptı Pride and Prejudice
9.0 /10
10.0
Oy ortalaması: 10.0/10 - 2 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Jane Austen’ın kaleme aldığı klasik romanın bu uyarlamasında, Elizabeth Bennett iyi durumda olan ama alt sınıftan bir aileye ait güçlü iradeli ama hassas bir genç kadındır. Elizabeth’in beş kız kardeşi, iyi bir babası ve kızlarını zengin adamlarla evlendirmek isteyen bir annesi vardır.

Yerel bir baloda, Elizabeth zengin bir genç adam olan Mr. Fitzwilliam Darcy ile tanışır. Darcy kaba, soğuk ve küstah bir adamdır. Bu nedenle Elizabeth ondan nefret eder. Ablası Jane Mr. Darcy’nin en yakın arkadaşı Mr. Bingley’e aşık olur, kız kardeşi Lydia ise asker kıyafeti içindeki bir beyle flört eder. Bu sırada Lizzie ise kendisini Mr. Collins’ten uzaklaşmaya çalışırken ve Mr. Darcy’nin düşmanı Mr. Wickham’dan etkilenmiş bir halde bulur. Ancak zaman içinde Lizzie hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını fark eder. Mr. Darcy göründüğü gibi biri değildir.

1.Sezon
1.Sezon 1.Bölüm Episode #1.1 24 Eylül 1995
1.Sezon 2.Bölüm Episode #1.2 1 Ekim 1995
1.Sezon 3.Bölüm Episode #1.3 8 Ekim 1995
1.Sezon 4.Bölüm Episode #1.4 15 Ekim 1995
1.Sezon 5.Bölüm Episode #1.5 22 Ekim 1995
1.Sezon 6.Bölüm Episode #1.6 29 Ekim 1995
Dizilla bir süredir yayında sizlere en iyi dizi keyfini sunabilmek için çok çalışıyoruz, sitemizi geliştirebilmemiz adına bizi tavsiye etmeyi unutmayın ve yorumlarınızı esirgemeyin :-)

  
Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler] Yorumunuzu bu bölüme yazınız. [/spoiler]

  1. @nevermind

    aslında gurur ve önyargı doğru çevirisi olacaktır. filmini defalarca izledim. kitabını defalarca okudum. jane austen muhteşem bir yazar. bu diziyi de bilmiyorum kaçıncı kez izliyorum. şu kadar söyleyeyim; kitabına her bir detayına dikkat edilerek uyulmuş. kitabın kurgusuna sadık bir akış var ve oyuncular da aynı şekilde özenle seçilmiş. hatta en uyumlu yaoım bu dizidir diyebilirim.
    jane austen, kadınların yazar olarak tasvip edilmediği bir dönemde hem yazarlık yapmış hem de asırlar boyunca en tepedeki aşk romanlarından biri olarak anılacak bir roman yazarak iki kere gol atmıştır. bütün romanları filme çevrilmiştir. ayrıca bütün kitapları romantik aşk romanı olup bütün karakterler sonunda kavuşur. ironik bir şekilde jane austen aşk hayatında aşkına kavuşamayıp hayatının sonuna kadar bekar kalmayı tercih etse de karakterlerini hiç üzmeyerek ölümsüzlüğünü elde etmeyi başarmıştır. sabaha kadar onun hakkında yazmak istiyorum ama konu bu değil. izleyin.